Yavru Kedilerin Beslenmesi

Merhaba, yavru kedilerimiz ve anneleri doğumun ilk zamanlarında ve sonrasında nasıl beslenmelidir? Biliyor musunuz?

Yaşamımız boyunca sevimli dostlarımızla duygusal bağ kurduğumuz birçok an vardır. Bazen evimize katılan yeni bir üye veya yeni doğmuş bir birey, bazen yavrularını doğuran bir anne veya anne adayı, bazen de operasyondan yeni çıkmış sevimli bir dostumuz ile yollarımız birleşir. Böyle zamanlarda onların beslenmesi daha da hassasiyet kazanır! Felicia® Kitten & Mother ile sevimli dostlarımıza, tam da böyle yaşam evrelerinde destek olmak için özel bir formülasyon ile sunuyoruz. Beslenmenin en temel yapıtaşlarını barındıran bu formül, onların sağlığını ve mutlu gelişimini desteklemek için özel olarak geliştirildi. Protein oranı yüksek, beyin ve görme gelişimi için DHA içeren, güçlü ve sağlıklı kas yapısı oluşumunu destekleyen, içeriğinde bulunan probiyotikler sayesinde sindirim sistemine yardımcı olan bir üründür. Ayrıca anne sütünde bulunan temel besin maddelerini içerisinde barındıran ve güçlü bağışıklık desteği sunarak sevimli dostlarımızın hayat standartlarını yükselten bir üründür. Felicia® Kitten & Mother az tahıllı ve hipoalerjenik olmasından dolayı da sevimli dostlarımızın sindirim sistemi ve cildine dost bir üründür.

Yeni doğan, burada yeni doğandan bahsettiğim yeni doğmuş ve anne sütünü yeterli derecede almış veya alamamış kedilerdir veya ailemize yeni katılan sevimli dostlarımızın sağlıklı büyümeleri için gerekli olan tüm besin değerlerine, vitamin ve minerallere sahip bir üründür. Yavru kedilerimiz, anne sütünü yeterli miktarda aldıktan sonra doğumdan yaklaşık 3-4 hafta sonrasında sindirim sisteminin yavaş yavaş gelişmesi ile birlikte kuru mama yemeğe başlayacaklardır. Bu süreçte de bu ürünümüz hem kuru mamaya geçişi kolaylaştıracak hem de içeriğinin zengin olmasından dolayı büyüme ve gelişmeleri için gerekli olan vitamin ve mineralleri almalarını sağlayacaktır. Bu ürünle beslenmeye başladıkları ilk haftalardan itibaren gelişimlerinde gözle görülür farklılıklar ve değişiklikler göze çarpar. Sağlıklı bir kas iskelet yapısına, güçlü bir bağışıklığa, içeriğinde bulunan probiyotikler sayesinde sindirim sistemine yardımcı, beyin ve görme fonksiyonlarında gelişmeler sağlar. Ayrıca bu mamaya ilave olarak doğumdan sonra annesinden erken yaşlarda ayrılan sevimli dostlarımız için de takviye edici, gelişimlerini tamamlayabilmeleri için Beavis® Growth Care kedi devam sütlerini kullanmalarını tavsiye ederim.

Peki bu ürünümüzü sadece yavru kedilerin beslenmesi için mi kullanmalıyız?

Hayır tabii ki. Hamile olan veya yeni doğum yapmış olan sevimli dostlarımız için de bu mamanın kullanılmasında da fayda vardır. Çünkü içeriğinde yüksek protein, vitamin ve mineral kaynağı olmasından dolayı hem kendi sağlıkları için hem de yavrularının sağlığı açısından faydalı bir içeriğe sahiptir. Hamilelik döneminde yavru gelişimini en üst seviyelerde tutulması bakımından vitamin ve mineral takviyelerinin iyi şekilde yapılması yüksek ve kaliteli hammaddeler ile sevimli dostumuzun beslenmesi önemlidir.

Ayrıca operasyondan çıkmış sevimli dostlarımızın nekahat dönemlerinde güvenli ve sağlıklı olarak iyileşmeleri için beslenmeleri çok önemlidir. Bu ürünümüzün içeriğindeki yüksek protein, vitamin ve mineral kaynağı olmasından dolayı hem kısa sürede bünyeleri eski durumlarına kavuşacaktır hem de mevcut yaralarının iyileşmesi de iyi bir beslenme ile daha kolay sağlanacaktır.

Bizler de Felicia® Kitten & Mother ürünümüzü hazırlarken sevimli dostlarımızın sağlıklarını ve gelişimlerini düşünüp bu konuda onlar için en iyisini yapmayı hedefliyoruz.

Bunları biliyor musunuz?

Neden Az Tahıllı ve Hipoalerjenik Mama?

Merhaba, az tahıllı ve hipoalerjenik terimleri ne anlama geliyor? ...Devamını Oku >

Kedilerde Taurin Eksikliği

Merhaba, normalde etobur olan kedi, doğal et ve balık ...Devamını Oku >

Kedi Ve Köpeklerin Yaş Mamaya İhtiyaçları Var mı?

Merhaba, önceki yıllarda yaş mama ile beslenmenin sevimli dostlarımız için ...Devamını Oku >

2022-04-20T16:16:41+03:00
Go to Top